ساختار آموزشی بارمان

نگاه کلی به ساختار آموزشی رباتیک بارمان

شرکت فن گستران رباتیک بارمان با مطالعات وسیع خود در حیطه آموزش رباتیک تواسنت آموزش مرحله به مرحله‌ای را برای خود اتخاذ کند. دوره‌های طراحی شده در سه رده سنی متفاوت طراحی شده است و دارای سرفصل‌های بخصوص خود می‌باشد.

در راستای طراحی این دوره نیازمند سازه‌ها و قطعات خاصی بودیم که متاسفانه قطعات و سازه‌های موجود در بازار نتوانست ما را رضایتمند کند پس تیم تحقیق و توسعه شرکت بزرگ بارمان توانست قطعات و سازه های مختلفی را با مطالعات و بررسی‌های تخصصی طراحی و تولید نماید.

تمامی قطعات و سازه‌های بارمان از تولیدات شرکت بوده و هیچ گونه نمونه داخلی و خارجی ندارد .

در سیستم آموزشی به دنبال این هستیم تا دانش آموز در هر سنی که قرار دارد بتواند از دوره ای شروع و به نتیجه ای که ما تعیین کرده ایم برسد. ترتیب دوره های آموزشی را در سمت چپ صفحه مشاهده می کنید. سیستم آموزشی رباتیک بارمانهر دوره دارای سرفصل به خصوص و پیشنیاز های مشخص می باشد. برای سنین ۶ تا ۸ سال بسته ی آموزشی “رالی روبو” را در ابتدا با اهداف آشنایی رنگ ها، اشکال هندسی، خلاقیت و ساخت یک ربات که دانش آموز می تواند آن را کنترل کند و قوانین راهنمایی و رانندگی را بیاموزد، طراحی کرده ایم. برای سنین ۹تا ۱۲ سال برای شروع بسته آموزشی “ربات جنگنده و فوتبالیست” را طراحی کرده ایم ک البته دانش آموزان گذراننده دوره رالی نیز می توانند در آن شرکت کنند. در این دوره مباحث ریز و درشت مکانیک مناسب سن دانش آموزان آموزش داده می شود. در پایان این دوره که می تواند در چندین ترم تدریس گردد، دانش آموز می تواند ربات های جنگنده، فوتبالیست ،رالی ، تلکابین، چرخ و فلک و چندین ربات گوناگون دیگر را بسازد. پس از گذراندن دوره ربات جنگنده بسته آموزشی “امداد کوچولو” را طراحی کرده ایم. در این دوره دانش آموز به یادگیری مفاهیم الکترونیک و برق می پردازد. در این دوره ضمن آشنایی با قطعات الکترونیکی دانش آموز رباتی می سازد که توانایی مسیریابی دارد و ضمن مسیریابی در صورتی که آتش در مسیر خود ببیند آژیر می کشد و آن را خاموش می کند. این ربات تماما هوشمند است. برای سنین ۱۲ به بالا برای شروع دوره “جت روبو” طراحی شده است. البته این دوره را برای افرادی که دوره امداد کوچولو را گذراننده اند برای ادامه کارشان پیشنهاد می دهیم. در این دوره دانش آموزان با مبانی برق و الکترونیک به صورت پیشرفته و مقدمات برنامه نویسی ربات آشنا می شوند و یک ربات مسیریاب حرفه ای را می سازند.


پس از گذراندن دوره جت ربات دوره “الکترونیک ربات” طراحی شده است. در این دوره دانش آموزان به صورت دقیق با قطعات پرکاربرد الکترونیکی آشنا می شوند و کلیه ی مدارات خود را بدون اینکه چیزی از قبل متصل باشد، تست و آزمایش می کند. اما اکنون دانش آموزان آماده آموزش برنامه نویسی حرفه ای هستند. دوره “پردازنده ربات” که آموزش میکروکنترلرهای AVR می باشد به صورت حرفه ای میکروکنترلر و برنامه نویسی ربات ها را به دانش آموزان آموزش می دهد.

بعد از دوره پردازنده ربات “دوره های آمادگی مسابقات کشوری و بین المللی” را در آموزش رباتیک قرار داده ایم که دانش آموز بدون استفاده از هر کونه پک خود به طراحی الکترونیک و مکانیک ربات خود می پردازند و می تواند ربات های فوتبالیست و امدادگر هوشمند جهت شرکت در مسابقات بین المللی روبوکاپ طراحی و به مرحله ساخت برساند.

 

سیستم آموزشی رباتیک بارمان

ما با ساختار آموزش مدون و برنامه ریزی شده خود این اطمینان را به همگان می دهیم ک دانش آموزان پس از گذراندن آموزش های لازم تحت سیستم آموزش رباتیک بارمان تجربه و علوم برنامه ریزی شده را کسب نمایند.