نمایندگی رباتیک

مزیت‌های اخذ نمایندگی

  • بارمان بزرگترین خانواده آموزشی رباتیک در ایران است.
  • رباتیک یک حوزه کاری بکر در ایران بوده که ظرفیت های اقتصادی فراوان کاری دارد که اشباع نگردیده است.
  • هر شرکتی صرف نظر از اینکه به فعالیت‌های تولیدی یا وارداتی می‌پردازد، دارایی‌هایی دارد که می‌تواند تحت قراردادها و توافقنامه‌هایی، این دارایی‌ها را  که می‌توانند فیزیکی Physical Assets یا دارایی‌های معنوی Intellectual Assets یا Intellectual Properties باشند . برای بهره‌برداری به دیگران بسپارند، که این واگذاری می‌تواند به دو صورت نمایندگی انحصاری و نمایندگی مشترک یا عادی باشد. تحت این قرارداد یا توافقنامه، دریافت کنندهء نمایندگی یا امتیاز بهره‌برداری از دارایی، که می‌تواند فردی حقیقی یا حقوقی باشد، متعهد می‌شود که در ازای استفاده از دارایی انتقالی، مبلغی رو با عنوان حق الامتیاز به صاحب دارایی (شرکت اعطاکنندهء نمایندگی) بپردازد. برای مثال، شرکتی که تولیدکنندهء برند خاصی از قطعات جانبی است، طی اطلاعیه از علاقمندان، دعوت به اخذ نمایندگی می‌کند و متقاضیان و علاقمندان، پس از طی مراحل اداری و قانونی می‌توانند فروشگاه یا بخشی از مجتمع تجاری‌ای را که متناسب با نوع محصول و اهداف تعیین شدهء نمایندگی باشد انتخاب نمایند و آن را به فروش کالاها و محصولات آن شرکت اختصاص دهند، البته تحت مجوز یا لیسانس License شرکت اعطاکنندهء نمایندگی .البته اعطاکننده و صاحب اصلی نمایندگی، بسته به نوع نمایندگی، روی کمیت و کیفیت فروش محصولات، قیمت‌گذاری و مدیریت فروش نمایندگی و پرسنلی که تحت نظارت نمایندگی مشغول به کار هستند، نفوذ و نظارت و در تصمیم گیری‌ها دخالت خواهد داشت.
  • شروع این کار بدون نیاز به دفتر کاری و سرمایه اولیه آنچنانی می‌باشد.
  • صرفه جویی در هزینه های تبلیغاتی . چطور؟! خب، وقتی شما به عنوان متقاضی سراغ برند جاافتاده و خاصی می‌روید، دیگر نیازی ندارید که از صفر شروع کنید و برای به اصطلاح جا انداختن فلان برند یا محصول در بازار هزینه کنید که البته بعد از هزینه‌های سرسام آور تبلیغاتی معلوم نیست که بتوانید شهرت و معروفیت مورد نظر را برای محصول تان بخرید. بنابراین وقتی نمایندگی فروش برند خاصی را که اتفاقاً در بازار جا افتاده و صاحب اصلی برند همه‌ی زحمت ها و هزینه ها را برای معروفیت و ایجاد تقاضا برای آن به عهده گرفته است دریافت می‌کنید، در واقع بیش تر از نیمی از راه را طی کرده‌اید و شروع کردن از نقطه‌ی نزدیک به پایان بسیار عاقلانه‌تر از شروع از نقطهء صفر با درصد ریسک بالاست.

  •  ریسک سرمایه گذاری. به این ترتیب که وقتی برندی را انتخاب میکنید که مردم میشناسند و وجهه‌ی خوبی داردو به عنوان محصولی خوب و مرغوب جا افتاده و شناخته شده است، در واقع در شرایطی قرار می‌گیرید که بهتر و راحت‌تر می‌توانید بازار هدف خود را تعیین کنید و بدون اینکه نگران باشید که محصولی که در دست دارید بازاری نداشته باشد، با خیال راحت روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنید و در آیندهء نزدیک اطمینان دارید که هم اصل سرمایه‌تان باز خواهد گشت و هم سودی چشمگیر بدست خواهید آورد.

  • یکی از مهمترین فاکتورها، طرح درآمدی شرکت است. طرح درآمدی موضوعی است که در کنار ساختار مدیریتی و کیفیت محصولات سه ضلع اصلی مثلث موفقیت شرکت را تشکیل می‌دهد و زمانی که از موفقیت صحبت می‌کنیم منظورمان موفقیت همه ارکان شرکت از مدیران و سهام‌داران شرکت تا نمایندگان و حتی مصرف‌کنندگان نهایی محصول است .
  • در صورتی که هیچ آشنایی با علم رباتیک ندارید نگران نباشید. آموزش‌های مورد نیاز از سمت ما به شما ارائه خواهد شد.
  • شما به عنوان اخذ کنندهء امتیاز نمایندگی، دیگر دغدغه‌ای در باره‌ی تأمین پرسنل و به ویژه، تأمین کننده‌ی محصول مورد نیاز برای فروش و پیمانکار احتمالی نخواهید داشت.